• Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2015 by mfo

Endnu et brud på fiber hos Global Connect

May 4, 2016

LØST: Her efter kl.22 er der igen internet og telefoni.

Igen idag har Global Connect haft brug på der hovedfiber ved Slagelse, hvilken har gjort vores medlemmer internet- og telefoniløse. Men fejlen er her efter kl.22 så småt rettet, og vores medlemmer igen internet og telefoni. Dog vil arbejdet med udbedring af skaden foregå frem til kl.02, og man kan derfor godt have kortvarige udfald indtil da.

 

 

Vi beklager naturligvis de gener det har haft på vores medlemmer, men vi har desværre ikke kunnet gøre fra eller til. Fejlen skyldes den samme Enreprenør der for anden gang, har boret igen Global Connects fiber.

Please reload